Search

iPhone 9 Özellikleri Nasıl Olacak?

2979

iPhone 9’un nasıl olacağı konusunda hepimiz merak içersindeyiz. Etraftan edindiğimiz bilgilere göre iphone 9’un nasıl olacağına açıklık getirmek istedik.

Beklediğinizin aksine iPhone 9 da Oled ekran teknolojisi olmayabilir.

Apple her yıl piyasaya yeni bir iphone telefon modeli piyasaya sürüyor ve genelde yeni piyasaya çıkardığı model ile bir önceki model arasında çok fazla bir fark olmuyor. Ancak geçenlerde piyasaya sürmüş olduğu iPhone X modeli ile herkesi şaşırtmayı başardı ve sonunda tam bir ekran gövde oranını yakaladı. Bundan yola çıkarak 2018 yılında piyasaya sürmesi beklenen iPhone 9 içinde tam ekranlı bir model olacağını düşünüyoruz.

iPhone 9 çıkış tarihi ne zaman?

Tahmini olarak iPhone 9’un 2018 Eylül ayı içerisinde piyasaya sürülmesi bekleniyor. Ancak tabi ki tedarik anlamında bu süreler değişiklik gösterecektir.

iPhone 9 özellikleri nedir?

İPhone 9’un özellikleri tam olarak resmileştirilmiş değil, ancak tahmini olarak bazı bilgiler verebiliriz.

Süper Retina Ekran: 2436 x 1125 piksellik ekran çözünürlüğüne sahip 5.8 inçlik OLED ekran.

Face ID: Telefon üzerinden tuşun kaldırılması ile birlikte parmak izi okuma teknolojisi bitmiş oldu. Artık telefon kullanıcılarının yüzlerini tanıyarak güvenliği sağlıyor.

Apple A12 Yongası: Kesin bir bilgi olarak Apple özel olarak A12 yonga setini çıkarmaya hazırlanıyor. A12 ile birlikte performans ve pil ömrü konularında önemli iyileştirmeler olduğu belirtildi.

Daha Uzun Pil Ömrü: Apple 2018 yılında piyasaya süreceği iPhone modeli ile pil konusunda daha uzun dayanıklılığa sahip geliştirmeler yapacağını belirtti. Eğer denildiği gibi pil ömrü daha uzun süre dayanacak olursa tüm iphone kullanıcıları fazlasıyla sevindirecek.

Kablosuz Şarj Özelliği: Apple 2017 yılında piyasaya sürdüğü iPhone 8 ve X modelleriyle kablosuz şarj özelliğini getirmeyi başardılar. Bu özellik iPhone 9 ile birlikte devam edecek ancak üzerinde daha fazla geliştirmeler yapılacağı tahmin ediliyor. Örneğin uzun menzilli yani telefon elinizdeyken bile şarj olabilir.

iPhone 9 fiyatı ne kadar olacak?

2018 yılında piyasaya sürülecek olan yeni iPhone modelinin tahmini olarak piyasaya çıkış fiyatı 650 – 700 dolar olması bekleniyor. Ülkemizde satış fiyatı ise 4200 – 4800 Türk Lirası civarında olacaktır.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir