Search

Acer Windows karışık gerçeklik kulaklık dev kitleri bu ay satışa çıkıyor.

1940

Windows 10 PC ile eşleştirilecek düşük maliyetli bir kulaklık.

Geçen yıl Microsoft, bir dizi karışık-gerçeklik kulaklık seti geliştirmek için bir takım cihaz üreticisiyle ortaklık kurduğunu açıkladı. Bugün, San Francisco’daki Oyun Geliştiricileri Konferansı’nda şirket, Acer’ın karışık gerçeklik kulaklığının dev setlerinin bu ayın ilerleyen zamanlarında gönderileceğini duyurdu.

Microsoft, “Karışık gerçeklik, gerçek dünyayı ve sanal içeriği, fiziksel ve dijital nesnelerin bir arada yaşadığı ve etkileşim içindeki karma ortamlarla harmanlıyor” dedi. “Bağlı olmayan, kendi kendine yeten HoloLens’den yaklaşmakta olan Windows Karma Gerçeklik kulaklıklarıyla tamamen dolaşan PC deneyimlerine, geniş ekranlı Windows 10 aygıtlarına yönelik karışık gerçeklik deneyimleri yaratın. Kullanıcılarınızı düz ekranlardan kurtarın.”

Acer’ın bu “Windows Karma Gerçeklik” kulaklıklarının başında geliyor – iki adet 1440 x 1440 lik likit kristal ekran, 90 Hz’e varan yenileme hızı ve HDMI 2.0 (ekran için) ve USB 3.0 (veriler için) . Dahili ses çıkışlı ve 3.5 mm’lik bir jak aracılığıyla mikrofon desteği bulunuyor.

Microsoft’un karışık gerçeklik kulaklıkları, dışarıdan izleme özelliği kullanıyor; bu da, HTC Vive’ın Deniz Feneri takibi gibi harici izleyicilere veya sensörlere ihtiyaç duymadığı anlamına geliyor. Microsoft’un kendi kendine yeten bir birimi olan HoloLens kulaklığının aksine (ve 3000 dolara malolan) “karışık gerçekliğe hazır” bir Windows PC ile eşleştirilecek şekilde tasarlandı. Diğer Windows karışık gerçeklik kulaklıkları Asus, Dell, HP, Lenovo ve 3Glass’larla gelişim halindeler. Microsoft, daha önce bu kulaklıkların 299 dolarla başlayacağını açıkladı.

Microsoft, geliştiricilerin oyunlar da dahil olmak üzere bu MR kulaklıklar için geniş bir içerik yelpazesi oluşturacağını umuyor. Onlara yönelik içerik oluşturma ile ilgilenen Devs, ID @ Xbox‘a kaydolabilirsiniz. Microsoft’un karma gerçeklik vizyonu hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki videoyu inceleyin:

 
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir