Search

Acer Predator 21 X Satışa Sunuluyor

899

Acer yepyeni canavar gibi görünen bir dizüstü bilgisayar ile tekrar karşımıza çıkıyor. LAS VEGAS’ta düzenlenen CES Fuarı’nda dünyanın ilk kavisli ekran teknolojisine sahip olan dizüstü oyun bilgisayarını tanıttı.

Acer Predator 21 X oyun tutkunları için özel olarak üst düzey teknik özelliklere ve tasarıma sahip görünüyor. Dünyanın ilk kavisli ekranına sahip dizüstü bilgisayarı ünvanına sahip olan bu cihazda 21 inç IPS ekran, 2560 x 1080 çözünürlük ve 120Hz yenileme oranı bulunuyor. Bunun dışında Tobii göz takip teknolojisi ile gerçek sarmal oyun deneyiminizi arttırıyor. Elite Dangerous, Deus Ex Mankind Divided ve WATCH DOGS 2 gibi buna benzer bir çok oyunda yalnızca ekrana bakarak düşmanı hedefinize alabiliyorsunuz. Göz takip sisteminin sorunsuz bir şekilde çalışabilmesi için NVIDIA G-SYNC teknolojisi ile de destekleniyor.

2 tane GTX 1080

Çok şık bir tasarıma sahip olan bilgisayarın içerisinde üst düzey performans elde edilmesi için 2 tane NVIDIA GeForce GTX 1080 grafik kartı ve 7. nesil Intel Core i7-7820HK işlemci bulunuyor. Bunların dışında 64GB  DDR4-2400 Ram, 1 TB 7200 RPM sabit sürücü, RAID 0 yapılandırmasında dört adet 512 GB‘a kadar katı hal sürücüsü bulunmaktadır.

Buz gibi serinlik

Soğutma sisteminin gelişmiş olduğu bu dizüstü bilgisayarda oyun sırasında performansın bozulmaması için aşırı sıcaklığı dışarı atabilmesi için 5 ana fanı ve 9 adet ısı borusu içeriyor. Ayrıca bilgisayarda bulunan Acer Dust Defender teknolojisi ile bilgisayarınızın ısısını genel olarak içerisinde dağıtabiliyor ve zamanla oluşabilecek toz birikmelerini de önleyebilmektedir. Acer CoolBoost uygulaması ile dizüstü bilgisayarınızın hava akışını ayarlayabiliyorsunuz.

İçerisinde yüklü olarak gelen Acer PredatorSense yazılımı ile hız aşırtma, aydınlatma ve fan kontrolü gibi konularda kişisel ayarlar yapmanıza olanacak sağlıyor. Oyun oynarken kayıt etmek isteyenler yada oyunlarını canlı yayınlarda paylaşanlar içinde Xsplit Gamecaster yazılımı içerisinde yüklü olarak karşımıza çıkmaktadır.

16,7 milyon renk seçeneğine sahip geniş bir mekanik klavyenin bizlere sunulduğu Predator 21 X ile istediğimiz renklerde ve şekillerde klavyeyi aydınlatabiliyoruz. Eğer isterseniz siyah W, A, S ve D tuşlarını açık mavi olan aksesuar kitiyle değiştirebilirsiniz. Klavyenin üzerinde bulunan sayısal tuş takımını ters çevirdiğinizde touchpad olarak kullanabiliyorsunuz.

Bangır bangır

Gerçekliği hissedebilmeniz için kaliteli bir ses performansı sunan bilgisayarda 3 yönlü (tiz, orta aralık, alçak frekans)ve tam spektrumlu ses üretimi için 4 hoparlör (2 tiz, 2 orta aralık) ve 2 subwoofer bulunuyor.

Bilgisayarın kapağını kaldırdığımızda sağ tarafta bulunan metal bir bakım paneli RAM modüllerine ve 2.5 inç bir sabit sürücüye erişim sağlamakta. Panelin üzerinde mavi bir ejderha kaplamasıyla gönderilmekte veya 24 kaplama çeşidi, 13 ülke bayrağı ve işlenmiş isimler ile kişiselleştirilebilmektedir. Ayrıca ilk 300 dizüstü bilgisayar, sınırlı üretim seri numarasına sahip olacak.

Tam bir canavar

7. nesil Intel Core i7-7820HK işlemci ve 8G GDDR5X video belleği ile NVIDIA GeForce GTX 1080 GPU barındıracak. Hız aşırtma, masaüstü bilgisayar seviyesinde bileşenler, önden hava alan özel bir üç fanlı soğutma sistemi ve sunucu sınıfı bir buhar kanalı ile bu cihaz en çok güç gerektiren oyunlar ve sanal gerçeklik (VR) cihazlarının çalıştırılması için idealdir.

Hız aşırtma özelliği oyunculara CPU için 4.3 GHz‘e kadar, GPU için 1732 MHz‘e kadar ve VRAM için 5.4 GHz‘e kadar turbo hızlar sağlar. Sarmal oyun deneyimi bilgisayarın 17.3 inç G-SYNC FHD IPS (1920 x 1080) veya UHD IPS (4K 3840 x 2160) ekranı aracılığıyla çarpıcı görseller eşliğinde sunulur.

Fiyatı dudak uçuklatıyor

Acer Predator 21 X Şubat ayında Kuzey Amerika’da 8,999 $dan, ve Ekim ayında EMEA’da 9,999 €‘dan başlayan fiyatlarla temin edilebilecektir.

 

 

 
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir