Search

World of Warships İnceleme

2332

Yapımcı şirketin Wargaming olduğu bu oyunda denizlerde yüzlerce savaş gemisiyle çarpışıyoruz. World of Warships, size devasa savaş alanlarında efsane savaş gemilerini kontrol etme fırsatı tanıyacak. Her geminin kendisine özgü silah gücü, hızı, zırhı ve dayanaklılık gibi özellikleri bulunuyor.

FPS oyunlarında ya da hatta Wargaming’in diğer bir simülasyonu World of Tanks‘te bile ateş etmek oldukça kolaydır. İş World of Warships’e geldiğinde ise ateş ederken iki hatta üç kez düşünmeniz gerekiyor. Çünkü ateş etmek hem yetenek hem de gerçek anlamda öngörü gerektiriyor. Zira hiçbir zaman gemilerle yakın dövüş mesafesi olarak adlandırabileceğimiz bir mesafeye gelemiyorsunuz.

BigWorld oyun motoruyla hazırlanan World of Warships’te, gemiler 500’e yakın parçadan ve 270,000 poligondan oluşacağı belirtiliyor. Bu parçaların görevi, oyunda hasar aldığınız yere göre bazı özelliklerinizi kaybetmeniz. Yani silahlarınızdan vurulursanız ateş edemeyecek, motorunuz zarar aldığında ise duracak veya yavaşlayacaksınız.

4 Gemi Türü

Muhrip

Bu tür gemiler diğerlerine göre oldukça küçüktür bundan dolayı çok hızlı haraket edebilmektedirler. Muhrip gemiler yakın savaşmak için tasarlanmışlardır. Normal atış topları dışında en etkili silahı torpido mermileridir. Torpido mermileri denizin altından ilerleyip düşman gemiye çarptıklarında oldukça fazla hasar vermektedir. Ancak torpido mermilerinin menzili kısa olduğundan düşman gemiye yeteri kadar yaklaştıktan sonra torpidolar ateşlenmelidir. Muhrip gemilerin en büyük dezavantajı zırhının çok kuvvetsiz olmasıdır. Gemiye isabet edecek bir grup top atışıyla patlayabilir. Bundan dolayı oyuncu çok iyi bir strateji ile ilerlemelidir.

Kruvazör

Kruvazörler oldukça güçlü top mermilerine sahiplerdir. Genelde görevleri zırhlı gemilere refakat etmektir. Bu gemilerin top mermilerinin yükleme süresi kısadır bundan dolayı düşmanınızı top yağmuruna tutabilirsiniz. Bazı kruvazör gemilerinde top mermilerinin dışında torpido mermileri de bulunur. Torpido mermileri savaş alanında sizi avantajlı duruma getirecektir.

Zırhlı

Zırhlı türündeki gemiler oldukça dayanıklıdır. Çok kuvvetli bir gemi olmasına karşın dönüş kabiliyeti ve hızı oldukça düşüktür. Geminizdeki bataryaların dönüşleri uzun zaman almaktadır bundan dolayı düşman gemilerine ateş etmeden önce ana batarya toplarını stratejik olarak döndürmelisiniz. Eğer doğru noktaya isabetli bir atış yapabilirseniz düşman gemiyi tek bir atışla patlatabilirsiniz.

Uçak Gemisi

Uçak gemisi kullanmak çok fazla strateji gerektirir. Avcı, Bombardıman ve Torpido olarak 3 grup uçak vardır. Her uçak gemisinde farklı gruplarda uçaklar olabilir. Avcı uçaklarıyla havada bulunan düşman uçaklarına saldırı yapabilirsiniz. Böylece savaş içerisinde dost gemilerinizi hava saldırısına karşı korumuş olursunuz. Bombardıman uçaklarıyla havadan düşman gemilerini bombalaya bilirsiniz. Torpido uçaklarıyla düşman gemilere su altından torpido mermileri ile saldırabilirsiniz. İsabetli torpido mermileri oldukça hasar verecektir.

İnceleme

  • Grafikler7
  • Oynanabilirlik6
  • Sesler7
  • Takım Oyunu9
  • Yapay Zeka5
  • 6.8

    Score

Kullanıcı Oyu: 4.1 ( 2 Oy Sayısı )Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir