Search

İngilizce Öğrenme Sürecine Oyun İle Tam Destek

4062

Hangi yaşta olursa olsun oyun en etkili öğrenme aracı olmaktadır. Öğrenmenin tetiklenmesi için mutlaka keyif alınması ve eğlenilmesi gereklidir. Sevmediğiniz bir şeyi öğrenmek çok kolay olamayacaktır. Özellikle dil eğitiminde kalıcılık sağlanabilmesi için mutlaka keyifli bir öğrenme aşaması önerilir. Bunun için ingilizce oyunlar takip edebilirsiniz. Gelişen teknolojik düzeyde pek çok amaca özgü oyunlar, android uygulamalar sunulabiliyor. Bu uygulamalardan faydalanarak öğrenme sürecini hızlandırabilirsiniz. Hem dijital, hem de basılı kaynaklar üzerinden oyunlar tercih ederek İngilizce eğitiminize katkılar sağlayabilirsiniz. Dijital oyunlar daha çok kelime öğrenme aşamasına odaklanmıştır. Çünkü pratiğin temelinde kelime hazinenizin geniş olması gereklidir. Bu tip oyunlarda ilk okul öğrencilerine özel seviyeler bulabileceğiniz gibi daha ileri düzeyde kelime çalışmaları yapabileceğiniz seviyeler ve kategoriler bulabilirsiniz. Eğitici özelliklerde bulabileceğiniz oyun portalları üzerinden de eğlenceli pratik çalışmaları yapabilirsiniz.

Temelde öğrenme, istekli ve severek kazanılabilecek bir süreçtir. Eğer öğrenmek için herhangi bir sebebiniz yok ise ve sizi motive edecek bir dayanağınız yok ise öğrenmeyi tetiklemekte oldukça sorun olabilir. Eğitim sistemimiz içerisinde ezbere dayalı öğrenme, yıllardan bu yana en çok eleştirilen sorunlar arasında yer alıyor. Teorik çalışmaların öne geçmesi ve özellikle eğitimde eğlenerek, keyif alarak öğrenmeyi sağlayacak her türlü metot avantaj sağlayacaktır. Oyunlarda bu bakımından keyifli bir öğrenme aracı olacaktır. Dil eğitimine keyif ve eğlence katarak bir oyun içerisinde eğitimler veren http://www.konusarakogren.com sistemi oldukça verimli sonuçlar sunmaktadır. Kursiyerler hiç sıkılmadan eğitimler almakta ve bunun sonucunda çok keyifli bir eğitim süreci oluşmaktadır. Farklı seviyelerde bulunan öğrencilerin kendi seviyelerine özel olarak hazırlanan eğitim süreçleri aktif bir öğrenme ortaya çıkaracaktır. Oyun içerisinde olduğu gibi eğlenerek öğrenme sağlanmaktadır.

Kelime hazinesinin geniş olması dil eğitiminde pratik yaparken en çok ihtiyacınız olacak malzemedir. Daha çok kelime öğrenmenizi sağlayacak oyunlar tercih edebilirsiniz. Kelime ezberlerken telaffuzları, anlamları ve cümle içerisinde kullanımlarına yönelik oyun çalışmaları daha çok avantaj sağlayacaktır. İngilizce oyun portalları üzerinden oyunlar oynayabilir, bilmediğiniz kelimelerin anlamalarına bakarak ta bir nevi kendinizi geliştirebilirsiniz. Dil eğitimi bütünlük ister. Yani hayatınızın tamamını bir pratik sahası haline çevirerek pratik çalışmalarına yönelmek çok avantajlı olacaktır. Özellikle karşılaştığınız bir Türkçe kelimeyi İngilizce çevirmekte zorlanabilirsiniz. Çünkü genellikle kelimeleri birebir çevirmek çoğu zaman mümkün olmuyor. Bu alanda Sıkış tepiş ne demek araştırmalarınızda jam şeklinde bir İngilizce karşılıkla karşılaşabilirsiniz. Dijital oyunlar içerisinde bu kelimelerin eğlenceli çağrışımlarla sunulması da öğrenmeyi ve akılda kalıcılığı kolaylaştıracaktır. Oyun seçerken öncelikle kelime hazinenizi geliştirmeye yönelik çeşitler üzerinden seçenekler tercih edebilirsiniz. Özellikle çocukların dil eğitiminde tercih edebileceğiniz bu tarz oyunlar sayesinde çocuklarınızın daha kalıcı bir şekilde kelime ve cümle kalıplarını öğrenmelerini sağlayabilirsiniz.
One thought on “İngilizce Öğrenme Sürecine Oyun İle Tam Destek

  1. Avatarberkay

    ingilizcemin tamamını oyunlara borçluyum çok zevkli bu sayede ingilizcem 90 altına düşmedi

    Cevap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir